آنچه در این مقاله خواهیم خواند :

 

زمانی که موضوع خرید لپ تاپ پیش می‌آید باید به فاکتورها و عوامل بسیار گسترده‌ای توجه شود، اگر از نظر هزینه و بودجه هیچ مشکلی ندارید به راحتی میتوانید لپ‌تاپ‌های دست اول و نو خریداری کنید؛ اما با توجه به بازار اقتصادی امروزه امکان خرید لپ تاپ‌های دست اول برای بسیاری از افراد وجود ندارد و این موضوع کاملا طبیعی است؛ اما جای هیچ نگرانی نیست بهترین پیشنهادی که در این موقع مطرح می‌شود خرید لپ تاپ استوک است.

 

لپ تاپ استوک چیست؟

 پیش از اینکه بخواهیم به ویژگی‌های استوک بپردازیم در قدم اول بد نیست بگوییم که اصلا لپ‌تاپ استوک چیست؟ و چرا به برخی از لپ تاپ‌ها این لقب را می‌دهند؟ در واقع باید گفت که لپ تاپ استوک لپ تاپ‌هایی هستند که دست دوم می‌باشند و معمولا از سمت کشورهای اروپایی بدون کارتن به سمت کشورهای آسیا و خاورمیانه فرستاده می‌شود بسیاری از شرکت‌های سازنده لپ تاپ برای اینکه از شر برخی از محصولاتشان در انبار راحت شوند آن را به سایر کشورها می‌فرستند.

یکی از ویژگی‌های لپ تاپ‌های استوک این است که در بهترین حالت اصلاً کار نکرده‌اند و به خاطر اینکه خط تولید آنها متوقف شده یا دیگر از سوی کاربران طرفدار ندارند به سایر کشورها فرستاده می‌شود؛ اما دلیل محبوبیت استوک این است که در بدترین حالت لپ تاپ‌های استوک فقط چند بار خاموش و روشن شده اند و مورد آزمایش قرار گرفته‌اند یعنی این لپ‌تاپ‌ها به هیچ وجه مورد استفاده قرار نگرفته و فقط چند بار در حد روشن و خاموش شدن استفاده شده اند.

 

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا لپ تاپ‌های استوک در بازار وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بسیاری از کشورهای اروپایی که تولیدکننده بزرگ لپ تاپ هستند از جمله لپ تاپ‌های HP و DELL و LENOVO بعد از اینکه لپ‌تاپ‌های خودشان را به فروش می‌رسانند این تضمین را به مشتریان می‌دهند که شما میتوانید بعد از خرید ظرف مدت یکماه در صورتی که رضایت نداشتید دستگاه را به نمایندگی مرجوع کنید و با کسر مبلغی جزئی، پول خودتان را پس بگیرید؛ به همین دلیل در همین شرکت‌های بزرگ تعدادی لپ تاپ تقریباً کارکرده وجود دارد که دیگر به مشتریان و کاربران مستقیما عرضه نمی‌شود.

 

 

عامل دیگری که باعث می‌شود تعداد لپ تاپ‌های استوک در بازار افزایش یابد این است که بسیاری از فروشندگان برای بازاریابی و نشان دادن امکانات و قابلیت‌های یک لپ‌تاپ خاص، چند تا از آنها را در ویترین مغازه‌شان قرار می‌دهند. به عبارتی چند تا از آنها را باز می‌کنند به کاربران و خریداران نشان می‌دهند. بعد از گذشت مدت زمانی وقتی که این لپ‌تاپ‌ها به فروش نروند آنها مجبور می‌شوند که لپ‌تاپ را به نمایندگی پس دهند. بعد از بازگشت لپ‌تاپ‌ها به نمایندگی، این لپ تاپ‌ها که نه می توان گفت دسته اول هستند و نه می‌توان گفت دست دوم، وارد انبار می‌شوند. بعد از چند وقت شرکت‌های بزرگ تصمیم می‌گیرند که این لپ تاپ‌ها را تحت عنوان لپ تاپ استوک به سایر کشورها صادر کنند.

 

چرا امروزه لپ تاپ استوک از اهمیت و محبوبیت بالایی برخوردار است؟

 اولین دلیلی که باعث می‌شود لپ‌تاپ استوک مورد استقبال قرار بگیرد این است که این لپتاپ‌ها قیمت کاملا مناسب دارند؛ به عبارتی با توجه به اینکه این دستگاه ها از کارتن خارج شده و باز شده اند و در اغلب موارد بدون کارتن هستند به همین دلیل قیمت بسیار مناسبی دارند و در میان کاربران کاملا محبوب هستند.

نکته دیگری که در محبوبیت لپ تاپ‌های استوک موثر است کیفیت ساخت آن‌ها می‌باشد. بدون شک این لپ تاپ‌ها با لپ تاپ‌های دسته اول از نظر کیفیت هیچ تفاوتی ندارند؛ اما هم از نظر اقتصادی و هم از نظر کیفی برای کاربران مقرون به صرفه هستند.

 

کیفیت لپ تاپ‌های استوک چگونه است؟

هنگام خرید لپ تاپ استوک شاید در ذهن شما این سوال ایجاد شود که این لپ تاپ‌ها از نظر کیفیت ساخت در چه حدی قرار دارند؟ اگر بخواهیم این لپ تاپ ها را با نمونه‌های آک آن که در داخل ایران موجود هستند مقایسه کنیم امتیاز و برتری برای لپ تاپ‌های استوک خواهد بود؛ زیرا این لپ‌تاپ‌ها توسط کشورهای اروپایی طراحی و تولید شده اند و در این محصولات استانداردهای بسیار بالایی مورد توجه قرار گرفته است؛ اما بسیاری از لپ‌تاپ‌های آکی که در داخل ایران وجود دارد یا مونتاژ شده یا دستکاری و کپی شده اند؛ به همین دلیل از نظر کیفیت، لپ تاپ‌های استوک کاملا تضمین می‌شوند.

 

 

قیمت لپ تاپ استوک چگونه است؟

قیمت لپ تاپ استوک چگونه است؟

 مزیت و محبوبیت دیگری که برای لپ تاپ‌های استوک وجود دارد قیمت بسیار مناسب. آنها است به گونه ای که اگر بخواهیم لپ تاپ استوک را با نمونه‌های مشابه همان لپ تاپ به صورت آک در داخل ایران مقایسه کنیم معمولاً لپ تاپ‌های استوک قیمت پایین تری دارند. بسیاری از کشورهای اروپایی در تولید لپ تاپ پیشگام هستند و در این کشورها فضای رقابتی گسترده‌ای در تولید لپ‌تاپ وجود دارد؛ از این سوی این لپ تاپ‌ها هم از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار دارد و هم از نظر قیمت‌های جهانی از قیمت مناسبی برخوردار هستند. لپ‌تاپ‌های استوک با توجه به اینکه لپ تاپ دست دوم محسوب می‌شود از نظر قیمت نیز کمتر حساب شده و به همین دلیل برای بسیاری از کاربران به ویژه کاربران ایرانی مناسب هستند.

 

چرا لپ تاپ استوک بخریم ؟ آیا لپ تاپ استوک ارزش خرید دارد؟ 

 بدون شک لپ تاپ‌های استوک از نظر کیفیت و قیمت تمام شده تضمین شده هستند؛ اما نگرانی دیگری که ممکن است برای کاربران ایجاد شود سلامت لپ تاپ می‌باشد. شما به راحتی می‌توانید با نگاه کردن به لپ تاپ استوک سلامت آن را پی ببرید و قبل از خرید لپ‌تاپ استوک به ظاهر و کیفیت سخت‌افزاری آن توجه کنید.

 برای این کار خوب بدنه ظاهری لپ تاپ را چک کنید حتی کلید‌های کیبورد، تمامی پورت‌ها و درگاه‌های ارتباطی و باتری و شارژر لپ تاپ را چک کنید. برای اینکه با خیالی آسوده خرید کنید حتماً به تست باتری، تست‌ هارد، تست رم و گرافیک، نمایشگر و صفحه نمایش بپردازید. برای اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید توصیه می‌کنیم که به مقاله تست ‌هارد دیسک کامپیوتر و لپ تاپ مراجعه نمایید.

 

خرید سرفیس استوک با گارانتی

خرید و قیمت لپ تاپ استوک؟ 

برخی از لپ‌تاپ‌ها کاملا اورجینال هستند و مدت زمان کارکرد آن‌ها به کمتر از 6 ماه می‌رسد، با وجود اینکه کالای با کیفیتی هستند، اما در انبار باقی می‌مانند؛ دلیل آن این است که دیدگاه مردم ایران نسبت به این دسته از لپ‌تاپ‌ها، اشتباه است. باید بدانید که یکی از بهترین راه برای رسیدن به یک لپ‌تاپ با کیفیت، خرید لپ تاپ استوک است؛ لپ‌تاپ استوک به لپ‌تاپ‌هایی گفته می‌شود که خط تولید آن‌ها به پایان رسیده و یا بسته بندی آن‌ها باز شده و در انبار شرکت‌های اروپایی باقی می‌ماند و آن‌ها آن کالا را با قیمت‌های مناسب‌تر به کشورهای آسیایی ارسال می‌کنند.

تا اینجا با مفهوم لپ‌تاپ استوک آشنا شدید؛ اما لازم است قبل از سفارش لپ تاپ استوک اروپایی و یا دیگر مدل‌ها به صورت اینترنتی، به چند نکته زیر دقت کنید؛ نکاتی که موجب می‌شود یک خرید خوب داشته باشید.

 

  • به فروشگاه معتبر دارای مجوزهای قانونی مراجعه کنید
  • پشتیبانی ویژه فروشگاه با خریدار
  • رفتار درست پشتیبانی با مشتری
  • در صورت بد رفتاری پشتیبانی، از آن فروشگاه خرید نکنید
  • صفحات رویه بازگردانی کالا و دیگر صفحات مهم سایت را مطالعه کنید

 

 

آشنایی با رده بندی لپ تاپ قبل از خرید لپ تاپ استوک

یک دسته از لپ‌تاپ‌ها، خاطرخواه بیشتری دارد و آن نیز مخصوص گیمینگ است؛ لپ تاپ استوک گیمینگ در بازار ایران وجود دارد، اما باید بدانید که تمام لپ‌تاپ‌های استوک، رده‌بندی شده هستند؛ قبل از خرید باید نسبت به این رده‌بندی‌ها آگاهی داشته باشید؛ زیرا ممکن است یک محصول با ضعیف‌ترین رده‌بندی خرید کنید. رده‌بندی‌های لپ‌تاپ‌های استوک به شرح زیر است:

  • A++
  • A+
  • A
  • A++ یکی از با کیفیت‌ترین رده‌بندی لپ‌تاپ‌ها است و A، جز لپ‌تاپ‌هایی است که مدت زمان استفاده از آن بیشتر است، خط و خش دارد، احتمال دارد قسمتی از دستگاه آسیب دیده باشد. اما مقرون به صرفه‌ترین گزینه، رده‌بندی A+ است.

 

بررسی قیمت لپ تاپ قبل از خرید لپ تاپ استوک

لپ تاپ های روز، قیمت فضایی دارند؛ یعنی یک لپ تاپ متوسط ساخته شده در سال 2022، قیمتی بیش از 15 میلیون تومان دارد؛ اما همین مثال در خصوص لپ تاپ استوک، قیمت کمتری دارد. به طور مثال، دو لپ تاپ روز و استوک با مشخصات تقریبا یکسان، یعنی حافظه رم 4 گیگابایت، پردازنده Core i5، در لپ تاپ استوک، صفحه نمایش 14 اینچی و نوع حافظه رم DDR3 است اما در لپ تاپ روز، صفحه نمایش 15.6 اینچی و حافظه رم DDR4 است. اما قیمت لپ تاپ نو 15 میلیون تومان است و قیمت لپ تاپ استوک، 6 میلیون تومان است.

مثال بالا نمونه‌ای بود در خصوص اینکه خرید لپ تاپ استوک، سود بیشتری به خریدار می دهد اما لازم است از یک فروشگاه قابل اطمینان و پاسخگو خرید کنید.

 

خرید لپ تاپ استوک یا دسته دوم؟

یکی از مهم ترین تفاوت لپ تاپ استوک و دسته دوم، سالم و تمیز بودن لپ تاپ است. در لپ تاپ های دسته دوم، معمولا کالا با مشکلات زیادی مانند، ایراد در صفحه کلید، ایراد در صفحه نمایش، ایراد در شارژر و یا باتری لپ تاپ وجود دارد؛ اما بر خلاف لپ تاپ دسته دوم، لپ‌تاپ های استوک معمولا این ایرادها ندارند.

برخی از لپ تاپ های استوک، تنها 30 روز کار کرده هستند اما لپ تاپ دسته دوم، چندین ماه یا چندین سال به دست مشتری کار کرده است.

خرید لپ تاپ استوک، با وجود اینکه قیمت پایین تری نسبت به لپ تاپ های تازه ساخته شده دارد، مقرون به صرفه تر است. برای خرید می توانید محصولات فروشگاه لپ تاپ دید را مشاهده کنید.

 

 

خرید لپ تاپ استوک با گارانتی لپ تاپ دید

فروشگاه لپ تاپ دید برای اطمینان بیشتر مشتریان خود طرح خرید لپ تاپ استوک با گارانتی و ضمانت یک ماه رایگان ، 6 ماه و یک ساله با درصد افزایش قیمت را راه اندازی کرده تا در خرید لپ تاپ استوک و دست دوم انتخاب بدون شک و تردید داشته باشید. علاوه بر مهلت تست یک هفته ای ،کارشناسان لپ تاپ دید همیشه پاسخگوی سوالات شما بوده و هنگام خرید از لپ تاپ دید اگر سوال و مشاوره برای خرید خود داشته باشید همیشه ما پاسخگوی سوالات شما هستیم.

 

نکته آخر قبل از خرید لپ تاپ استوک

یک اشتباه، ضرر زیادی به شما وارد می‌کند؛ آن اشتباه چیزی جز انتخاب غلط در خرید اینترنتی نیست. برای خرید اینترنتی هر وسیله‌ای، باید به فروشگاه‌هایی سر بزنید که پشتیبانی ویژه‌ای برای شما برقرار کنند.

فروشگاه اینترنتی لپ تاپ دید، دقیقا به همین دلیل پایه گذاری شد؛ هدف ما یار و همراهی شما در هنگام خرید و یک ماه گارانتی رایگان برای شما است.